Napisz unieważnienie małżeństwa. (kościelnego) (1/2 strony a4)

Zwracam się z prośbą o unieważnienie mojego małżeństwa.  Powodem mojej prośby jest fakt, iż mój małżonek przed ślubem zataił ważny fakt. Otóż jest on w innym związku małżeńskim. Jego żona to Anna Nowak. Jak widać los był dla mnie gorszy, a nie chcę żyć z kimś, kto swoją postawą łamie przykazania kościelne. Proszę o szybkie rozpatrzenie mojego wniosku.

Dopuszczalność unieważnienia małżeństwa oraz jej wyłączenie Małżeństwo może zostać unieważnione jedynie z tych powodów, z którymi przepisy k.r.o. łączą sankcje unieważnialności. Sankcją taką zagrożone jest zawarcie związku małżeńskiego wbrew którejkolwiek spośród wyczerpująco wymienionych w przepisach k.r.o. przeszkód małżeńskich albo z naruszeniem postanowień art. 16 k.r.o. dotyczących pełnomocnictwa do zawarcia małżeństwa. Jednakże nie zawsze małżeństwo zawarte mimo istnienia przeszkody małżeńskiej lub naruszenia przepisów o pełnomocnictwie może zostać unieważnione. Przepisy przewidują w określonych przez nie okolicznościach możliwość tzw. konwalidacji małżeństwa, a poza wyraźnie w przepisach określonymi wypadkami konwalidacji, następuje ona także wówczas, gdy małżeństwo zawarto bez wymaganego zezwolenia sadu, lecz sad takiego zezwolenia udzieli ex post. Nie można również unieważnić małżeństwa po jego ustaniu z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych w art.. 18 2 k.r.o. dotyczących małżeństw zawartych wbrew przeszkodzie pokrewieństwa oraz bigamii. W konkluzji stwierdzić należy, ze z wyjątkiem przeszkody pokrewieństwa, która traktuje ustawodawca najsurowiej, w odniesieniu od wszystkich pozostałych mogą wystąpić okoliczności, z których zaistnieniem unieważnienie małżeństwa okaże się niedopuszczalne. Tak wiec: 1. Małżeństwa zawartego bez zezwolenia sadu opiekuńczego przez mężczyznę, który nie ukończył 21 lat albo przez kobietę, która nie ukończyła 18 lat lub małżeństwa zawartego za zezwoleniem sadu opiekuńczego, lecz przed ukończeniem przez mężczyznę 18 lat, a przez kobietę lat 16, nie można unieważnić, jeżeli: · Przed wytoczeniem powództwa o unieważnienie małżonek osiągnął wiek uprawniający go do zawarcia małżeństwa. Mogą przy tym w grę wchodzić dwie sytuacje. Pierwsza, w której małżeństwo osób nie mających przepisanego wieku zostało zawarte bez zezwolenia sadu.