zrób zadanie 8 daje naj :)
zrób zadanie 8 daje naj :)
a) 4:20 : 4 = 1,05 1,05 * 3 = 3,15 - Tyle kosztuje 0,75 kg bananów 9,94:0,35 = 28,4 = 28 zł 40 gr - Tyle kosztuje 1kg szynki
a) 0.75 kg bananów to 3/4 3/4 z 1 obliczamy 1:4*3 czyli 4.20:4*3=1.05*3=3.15 Odp: kilogram bananów kosztuje 3 zł 15 gr b) Obliczamy ile kosztuje 1 g 9.94:0.35=28.4 ale tak naprawdę 0.284 1 kg to 0.284 * 100 = 28.40 Odp: 1 kg szynki kosztuje 28.40 zł. Liczę na naj
zrób zadanie 9 daje naj i dziękujkę...
Zrób zadanie 12 daje naj...
Zrób zadanie 5 DAJE NAJ...
Zrób zadanie 16. Daje naj...
Zrób zadanie czternasty. daje naj...