Za oknem widzę las zielony, a wnim mieszkają leśne zwierzęta. Widzę chatkę sądki, która właśnie sadzi kwatki. Na prawo rośnie wielkie drzewo na mym podwórzu. Pod płotem siedzi kot i wygrzewa się w słońcu.  Na parapecie zaaokiennym kwitną różowe roślinki, które są uwielbiane przez moją mamę.  Spoglądając w fórę zobaczę kawałek dachu i błękitne niebo.

Gdy spojrzę za okno od razu w oczy rzuca mi się piękny, wielki sad. Teraz, w zimie jest on cały przykryty zimową, białą, puchatą kołderką. Stwarza to piękny widok. Gdy lepiej się przyjrzymy możemy zobaczyć małe ptaszki, które szukają pożywienia. Na gałęziach drzew leży puchowa pierzynka. Stwarza to widok, który fascynuje wszystkich. Czasem widać tam dzieci, które obok sadu zbudowały sobie śnieżną górkę. Zjeżdżają one na sankach, krzycząc wesoło. Inne dzieciaki lepią bałwany lub rzucają się śnieżkami. Wokół przyroda zachęca do wyjścia na dwór. Wszędzie jest biało, jakby ziemia zaostała pokryta lukrem. Biały puch leży wszędzie. To śnieg stwarza ten cudowny, jedyny w swoim rodzaju nastrój.       Myślę, że pomogłam :)

Język polski

Ułóż 6-8 wypowiedzeń opisujących widok z twojego okna Zadanie z ksiazki miedzy nami klasa 5 strona 71...