1. Treść zadania przedstawia rysunek . Ułóz równanie odpowiadające treści tego zadania i oblicz cenę biletu normalego.   * W załączniku jest rysunek do którego trzeba ułożyć równanie. ;)

1. Treść zadania przedstawia rysunek . Ułóz równanie odpowiadające treści tego zadania i oblicz cenę biletu normalego.   * W załączniku jest rysunek do którego trzeba ułożyć równanie. ;)
Odpowiedź

48 zł     2 norm. 1 ulg.   48:2x=24zł 24zł:2=12zł 48-12=36 36;2=18 ulgowy 12 zł Bilet ulgowy kosztował 12 zł a normalne 18 zł.

Dodaj swoją odpowiedź