Syzyfowe Prace Napisz list otwarty do Dyrektora w imieniu uczniów z gimnazjum w klerykowie w którym uczniowie wyrazą swój  sprzeciw wobec rusyfikacj

Warszawa, 30.03.13 r.  Drogi Panie Dyrektorze, w liście tym chcielibyśmy wyrazić swój sprzeciw w związku z rusyfikacją w naszym gimnazjum. Mimo iż jesteśmy jeszcze młodzi, to mamy swój rozum i nie pozwolimy na to, aby wyrzucić nam z głowy patriotyzm względem Polski. Kochamy swój kraj i będziemy mu wierni aż do śmierci. Mamy pewność, że zastosuje nam Pan jakieś kary za ten list, ale jesteśmy gotowi ponieść konsekwencje, ponieważ mamy na celu uświadomić Panu jak wielki błąd Pan popełnia.                                                                              z poważaniem                                                                           uczniowie gimnazjum w Klerykowie.