Dlaczego 11 listopada obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości? Wjaki sposób święto to jest obchodzone w twojej miejscowości  szkole? Przypomnij datę drugiego święta narodowego oraz wydarzenie z nim związane.

11 listopada polskie świento, obchodzone co roku 11 listopada, dla upamiętnienia rocznicy odzyskania przez Naród Polski niepodległego bytu państwowego. W mjej miejscowości nie ide do szkoły, o godz 14.00 spotykamy się na placu powstańca wielkopolskiego i wszyscy mieszkańcy razem obchodzimy święto. Są i żołnierze i orkiestra i wiele wiele innych. Drugie świento to konstytucja 3 maja uchwalono pierwszą konstytucje w nowożytnej Europie.

Dlaczego 11 listopada obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości? Już sama nazwa wskazuje, że Polska wtedy stała się wolnym krajem, niepodlegała już innym krajom. W jaki sposób święto to jest obchodzone w twojej miejscowości, szkole? W mojej szkole święto niepodległości jest obchodzone poprzez robienie występu i oddawanie chołdu podległym walczącym o naszą niepodległość.  Przypomnij datę drugiego święta narodowego oraz wydarzenie z nim związane. Święto Narodowe Trzeciego Maja – polskie święto obchodzone 3 maja, ustanowione w 1919 oraz ponownie w 1990, w rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja Rzeczypospolitej Obojga Narodów. Dzień ten jest dniem wolnym od pracy.   Krótko i na temat. Mam nadzieję że o to chodziło. ;)