Napisz biografię na temat swojej babci(babcia żyje :D) po angielsku!   Kiedy się urodziła.  Czy się uczyła jeżdzić samochodem. Czy chodziła do szkoły i czy ją skończyła.Czy wyszła za mąż i czy miała dzieci i ile.   dzięki ;)

My grandma have 66 years old. she was born 16th .12 .1947. She was born in Warsaw . She live in Poznań now.

my grandmother was born in 1942. she was go to school and she was drive car.  she get married and she was have 5 children.     mam nadzieję że pomogłam  liczę na naj:) pozdrowionka:D