ile czasu mineło od godz. 13;28 do godz 15;03?   zad   kilogram sera kosztuje 17,20 zł.jakie działanie należ wykonać na kalkulatorze by obliczyć ile kosztuje 72 dag?   zad   ile wynosi średnia liczb 7 9 12 6 8 ?    

ile czasu mineło od godz. 13;28 do godz 15;03?   zad   kilogram sera kosztuje 17,20 zł.jakie działanie należ wykonać na kalkulatorze by obliczyć ile kosztuje 72 dag?   zad   ile wynosi średnia liczb 7 9 12 6 8 ?    
Odpowiedź

1.    13:28 -----> 14:00 ( mineły 32 minuty )    14:00 ------> 15:00 ( mineło 60 minut )    15:00 ------> 15:03 ( mineły 3 minuty )      Razem : 32m + 60m + 3m = 95m = 1h 35minut    Od 13:28 do 15:03 mineła 1h i 35 minut .    2.   1kg = 100 dag ( 17,20zł )    17,20zł : 100 = 0,172 zł ( tyle kosztuje 1dag )    0,172zł * 72 = 12,384zł    12,384zł ≈ 12,38zł    72 dekagramy tego sera kosztują 12,38zł . ( w zaookrągleniu )    2.    7 + 9 + 12 + 6 + 8 = 42 ( sumujemy wszystkie liczby )    42 : 5 = 8,4 ( sume dzielimy przez ilość liczb )    Średnia tych liczb wynosi 8,4 .    Pozdrawiam !!!    Liczę na naj ;)    

Dodaj swoją odpowiedź