Zadanie szkoła podstwowa kl. 6   Pan Juliusz jechał samochodem przez t godzin. Połowę czasu jechał z predkością 60km/h , a drugą połowę z prędkością 50km/h. Jak długą trasę pokonał ?   To zadanie z działu algebra -,-.

Pan Juliusz pokonał trasę 110km ponieważ pierwszą połowę trasy jechał z prędkością 60km/h więc oznacza to, że pierwsza połowa trasy wynosi 60km a druga zgodnie z tą zasadą wynosi 50km. Wartości te dodajemy do siebie i wychodzi wynik :)   1 połowa trasy-z prędkocią 60km/h czyli trasa wynosiła 60km. 2 połowa trasy- z prędkością 50km/h czyli trasa wynosiła 50km.   Myśle, że pomogłem :)