1. Gdzie Stanisław Moniuszko sie uczył (podaj wszystko ,uczył np. w jakich szkołach ?itp. 2. Czy Stanisław Moniuszko miał rodzeństwo? Z góry dziękuję :))

1.Początkowo kształciła go matka.W 1827 przeprowadził się z rodziną do Warszawy ,gdy miał 8 lat rozpoczął naukę u Augusta Freyara organisty w kościele Świętej Trójcy .Po trzech latach Moniuszko wraz z rodziną przeprowadzili się do Mińska,gdzie Moniuszko uczyć się muzyki u Dominika Stefanowicza .1837 wyjehał do Berlina ,by uczyć się u Carla Friedricha  Rungenhagena, u którego zakończył studia w 1840.   2.NIe wiem czy miał rodzeństwo , bo nigdzie tego nie mogę znaleźć.