Czy slang szkolny i neologizmy są przydatne ? (dłuższa wypowiedz, do projektu) PILNEE !!

Każde zagadnienie ma zarówno dobre, jak i złe strony. Slang szkolny i neologizmy również. Można powiedzieć, że są one przydatne, ponieważ pomagają młodzieży odnaleźć się w świecie, w którym nie będą oni musieli dopasowywać się do otoczenia, zachowywać się jak inni. Opanowanie własnego stylu mówienia jest również pomocne, aby wypracować poczucie własnej wyjątkowości, brak poczucia skrępowania i bycia kontrolowanym przez cokolwiek, oraz ograniczanym przez jakiekolwiek bariery słowne czy zachowania. Slang i neologizmy pomagają również budować język, ponieważ nie każde słowo w slangu to wulgaryzm czy inne nieprzyzwoite słowa.         Pozdrawiam.