Wypisz wszystkie części zdania i wszystkie części mowy plisss .....pomocy jeśli tego nie zrobię to dostane banie daje 31 punkty wszystkie części mowy i zdania

Wypisz wszystkie części zdania i wszystkie części mowy plisss .....pomocy jeśli tego nie zrobię to dostane banie daje 31 punkty wszystkie części mowy i zdania
Odpowiedź
lolownik01

ODMIENNE - należą do nich:rzeczownik przymiotnik czasownik liczebnik zaimek (rzeczowny, przymiotny, liczebny) NIEODMIENNE - należą do nich:przysłówek zaimek przysłowny przyimek spójnik wykrzyknik partykuła Części zdania: orzeczenie podmiot rzecz. pod. domyślny pod. szeregowy przydawka dopełnienie okolicznik 

isiak1234

Części mowy odmienne: rzeczownik, przymiotnik, czasownik, liczebnik, zaimek: (rzeczowy, przymiotny, liczebny). Części mowy nieodmienne: przysłówek, zaimek przysłowny, przyimek, spójnik, wykrzyknik, partykuła. Części zdania: orzeczenie, podmiot, przydawka, dopełnienie, okolicznik. Chyba wszystko :)

Dodaj swoją odpowiedź