Za 3 jednakowe zeszyty i długopis Jacek zapłacił 18 złotych. Długopis jest dwa razy droższy od zeszytu. Ile kosztował długopis ? Bardzo proszę o wytłumaczenie zadania a nie rozwiązanie :)

Za 3 jednakowe zeszyty i długopis Jacek zapłacił 18 złotych. Długopis jest dwa razy droższy od zeszytu. Ile kosztował długopis ? Bardzo proszę o wytłumaczenie zadania a nie rozwiązanie :)
Odpowiedź

na początek 18podziel przez trzy a wynik działania podziel przez2i już

Dodaj swoją odpowiedź