potrzebuję pilnie!!!!   przyczyny chorób układu pokarmowego, i jak zarazić sie tasiemcem, glistą, owsikiem... daję najjj :D

Przyczynami chorób układu pokarmowego są głównie: - brak higeny - brak oczyszczania żywności ( głównie warzyw i owoców ) - zły tryb życia ( złe nawyki żywieniowe)   Tasiemcem wcale nie trudno się zarazić, gdyż jego larwa ( wągier) w stadium pierwszym rozwija się głównie w mieśniach świni. To mięso jeżeli nie zostało poddane właściwym badaniom i nie otrzymało atestu potwierdzającego to, że jest gotowe do spożycia może być zarażone. Jeżeli człowiek bez umiejętnego przygotowanie je spożyje może zarazić się tasiemcem, który w kolejnym stadium dojrzewa w jelicie człowieka i przyczynia się do chorób układu pokarmowego.   Jaja glisty ludzkiej mogą znjadować się z łatwością na warzywach i owocach, dlatego nalezy pamiętać, że powinno myć się każde owoce i warzywa, bo nigdy nie wiadomo kiedy moga się znajdować na nich te wewnętrzne pasożyty, ktore przyczyniają się również do choroby układu pokarmowego.   Owsiki to pasożyty człowieka, które zamieszkują końcowy odcinek jelita grubego. Często powodują one świąd w okolicach tylniej częsci ciała. Owsikiem najczęściej mogą zarazić się małe dzieci, które nie kontrolują i nie zwracają uwagi na to co dzieje się z ich organizmem. Dzieci często drapią się po swędzącym miejscu, a znajdujące się tam owsiki przenoszą na swoje palce, co przy braku higeny przenosić może się na innych.   mam nadzieję, że pomogłam, pozdrawiam wroniaak : )