POMOCY, DAJĘ NAJ! Pilnie potrzebne na dzisiaj!   Gosia kupiła 0,45kg wędliny po 12,40 za kg, 1,3 kg sera po 10,80 za kg. Ile razem to kosztuje? Ile reszty dostała z 20 zł?   Proszę z obliczeniami, bo facet od matmy chce z obliczeniami!   Daję NAJ!

POMOCY, DAJĘ NAJ! Pilnie potrzebne na dzisiaj!   Gosia kupiła 0,45kg wędliny po 12,40 za kg, 1,3 kg sera po 10,80 za kg. Ile razem to kosztuje? Ile reszty dostała z 20 zł?   Proszę z obliczeniami, bo facet od matmy chce z obliczeniami!   Daję NAJ!
Odpowiedź

wędlina :   1 kg - 12,40 zł 0,45 kg - x x = 12,40 * 0,45 x = 5,58 zł   ser :    1 kg - 10,80 zł 1,3 kg - x x = 1,3 * 10,80 x =14,04 zł   14,04 zł + 5,58 zł = 19,62 zł 20 zł - 19,62 zł = 0,38 zł = 38 gr.   Gosia dostała 38 groszy reszty. 

0,45 * 12,40 =5,58 zł  1,3 * 10,80 = 14,04 zł 5,58 + 14,04 =  19,62 zł 20- 19,62=  0,38 zł   Jak się będzie chciał czepiać, to musisz wykonać jeszcze obliczenia pisemne. Ale powinno Ci wyjśc tyle, ile mi. Odpowiedź: Razem zakupy Gosi kosztują 19,62 zł. Otrzymała 0,38 zł reszty. ;) 

Dodaj swoją odpowiedź