Charakterystyka Ernesta Nemeczka

Ernest Nemeczek był jedynym szeregowcem w grupie chłopców z Placu Broni. Miał on jedenaście lat. Był to mały, jasnowłosy chłopiec, który pochodził z ubogiej rodziny. Jego duże, niebieskie oczy często były przepełnione łzami.

Nemeczek był bardzo wesołym i serdecznym chłopcem. Chętnie wykonywał rozkazy innych, ponieważ wiedział, że należy to do jego obowiązków. Bohater nie był nieśmiały i uległy, miał swój honor i ambicję. Jego pięknymi cechami były odwaga i niezłomność. Traktował plac jako swoją ojczyznę. Nie bał się pójść samotnie do Ogrodu Botanicznego i ujawnić się Czerwonoskórym mówiąc, że chłopcy z Placu Broni nie są tchórzliwi i są wśród nich odważni. Nemeczek nie mógł wytrzymać i chciał im udowodnić, że jest odważny. Gdy Feri Acz za jego odwagę chciał przyjąć go do Czerwonoskórych, odmówił mówiąc, że woli zginąć niż zostać zdrajcą tak jak Gereb. Swoim postępowaniem udowodnił, że jest prawdziwym mężczyzną. Nemeczek do końca swojego życia pozostał wierny placu. Nawet ciężko chory, w wysokiej gorączce pojawił się na placu, by bronić ojczyzny. To właśnie jemu chłopcy zawdzięczają wygranie bitwy.

Ernest Nemeczek to bardzo pozytywna postać. Z zainteresowaniem czytałam jego przygody. Bardzo chciałabym poznać go osobiście. Myślę, że szybko dogadalibyśmy się i zostalibyśmy prawdziwymi przyjaciółmi.

Dodaj swoją odpowiedź
Język polski

Charakterystyka Ernesta Nemeczka (Chłopcy z Placu Broni) według planu:       1.Przedstawienie postaci    2.Wyglad zewnetrzny    3.Cechy charakteru    4.Stosunek kolegów do Ernesta    5.Moja ocena postaci    Ps.:Plisss pomóżcie :* 

Charakterystyka Ernesta Nemeczka (Chłopcy z Placu Broni) według planu:       1.Przedstawienie postaci    2.Wyglad zewnetrzny    3.Cechy charakteru    4.Stosunek kolegów do Ernesta    5.Moja ocena postaci    Ps.:Plisss pomóżcie :*�...

Język polski

Charakterystyka. Ernesta nemeczka chłopcy z placu broni moja ocena pls potrzrbne

Charakterystyka. Ernesta nemeczka chłopcy z placu broni moja ocena pls potrzrbne...

Język polski

Charakterystyka Ernesta Nemeczka "Chłopcy z placu broni".

Charakterystyka Ernesta Nemeczka "Chłopcy z placu broni"....

Język polski

charakterystyka Ernesta Nemeczka z lektury Chłopcy z Placu broni

charakterystyka Ernesta Nemeczka z lektury Chłopcy z Placu broni...

Język polski

Opis i charakterystyka Ernesta Nemeczka z Lektury Chłopcy z Placu broni ! Plis potrzebn na już !

Opis i charakterystyka Ernesta Nemeczka z Lektury Chłopcy z Placu broni ! Plis potrzebn na już !...

Język polski

Charakterystyka Ernesta Nemeczka "chłopcy z placu broni" nie kopiować prosze

Charakterystyka Ernesta Nemeczka "chłopcy z placu broni" nie kopiować prosze...