Charakterystyka Ernesta Nemeczka

Ernest Nemeczek był jedynym szeregowcem w grupie chłopców z Placu Broni. Miał on jedenaście lat. Był to mały, jasnowłosy chłopiec, który pochodził z ubogiej rodziny. Jego duże, niebieskie oczy często były przepełnione łzami.

Nemeczek był bardzo wesołym i serdecznym chłopcem. Chętnie wykonywał rozkazy innych, ponieważ wiedział, że należy to do jego obowiązków. Bohater nie był nieśmiały i uległy, miał swój honor i ambicję. Jego pięknymi cechami były odwaga i niezłomność. Traktował plac jako swoją ojczyznę. Nie bał się pójść samotnie do Ogrodu Botanicznego i ujawnić się Czerwonoskórym mówiąc, że chłopcy z Placu Broni nie są tchórzliwi i są wśród nich odważni. Nemeczek nie mógł wytrzymać i chciał im udowodnić, że jest odważny. Gdy Feri Acz za jego odwagę chciał przyjąć go do Czerwonoskórych, odmówił mówiąc, że woli zginąć niż zostać zdrajcą tak jak Gereb. Swoim postępowaniem udowodnił, że jest prawdziwym mężczyzną. Nemeczek do końca swojego życia pozostał wierny placu. Nawet ciężko chory, w wysokiej gorączce pojawił się na placu, by bronić ojczyzny. To właśnie jemu chłopcy zawdzięczają wygranie bitwy.

Ernest Nemeczek to bardzo pozytywna postać. Z zainteresowaniem czytałam jego przygody. Bardzo chciałabym poznać go osobiście. Myślę, że szybko dogadalibyśmy się i zostalibyśmy prawdziwymi przyjaciółmi.

Dodaj swoją odpowiedź
Język polski

Na którym rozdziale jest charakterystyka. Ernesta Nemeczka? To pilne błagam szybko!

Na którym rozdziale jest charakterystyka. Ernesta Nemeczka? To pilne błagam szybko!...

Język polski

Charakterystyka Ernesta Nemeczka "Chłopcy z placu broni".

Ernest Nemeczek to główny bohater powieści Ferenca Molnara pt. "Chłopcy z Placu Broni".

Jego mama jest bezrobotna, natomiast ojciec zajmuje się szyciem ubrań. Nemeczek miał niski wzrost. Był chłopcem znacznie mniejszym od swoich k...

Język polski

Charakterystyka Ernesta Nemeczka

Ernest Nemeczek to bohater powieści "Chłopcy z Placu Broni". Pochodził z ubogiej krawieckiej rodziny. Nemeczek to mały blondynek blady na twarzy. Był wątły, niepozorny i bardzo chorowity dlatego nie wzbudzał sympatii do swoich kolegów.

Język polski

"Chłopcy z placu broni" - charakterystyka Ernesta Nemeczka

Ernest Nemeczek to syn biednego krawca Andrasza Nemeczka, uczeń czwartej klasy gimnazjum. Był chłopcem niewielkiego wzrostu, drobnym blondynem, raczej wątłym, słabym.

Małego Nemeczka pozostali Zbieracze Kitu traktowali z wyższości...

Język polski

Charakterystyka Ernesta Nemeczka - Chłopcy z Placu Broni


Ernest Nemeczek jest głównym bohaterem książki "Chłopcy z Placu Broni". To 11-letni chłopiec, który mieszkał wraz z rodzicami na ulicy Rakoszańskiej 3. Jego ojciec był ubogim krawcem, a matka gospodynią domową.

Był ładnym...

Język polski

Opisz Ernesta Nemeczka (wygląd,cechy,charakterystyka)z książki ,,Chłopcy z placu broni"

Opisz Ernesta Nemeczka (wygląd,cechy,charakterystyka)z książki ,,Chłopcy z placu broni"...