pomóżcie w rozwiązaniu zadania ze zdjęcia pliss !! daje naj!

pomóżcie w rozwiązaniu zadania ze zdjęcia pliss !! daje naj!
Odpowiedź

a) d = 30cm = 3dm d = 2r 2r = 3 r = 1,5dm P = π * r² = 3,14 * 1,5² = 3,14 * 2,25 = 7,065dm² 16zł : 7,065 = 2,2646....zł ~ 2,26zł   ----------  odpowiedź   b) d = 40cm = 4dm d = 2r 2r = 4 r = 2dm P = π * r² = 3,14 * 2² = 3,14 * 4 = 12,56dm² 20zł : 12,56 = 1,5923....zł ~ 1,59zł   ----------  odpowiedź   c) d = 60cm = 6dm d = 2r 2r = 6 r = 3dm P = π * r² = 3,14 * 3² = 3,14 * 9 = 28,26dm² 27zł : 28,26 = 0,9554....zł ~ 0,96zł   ----------  odpowiedź    

promień każdej pizzy należy wyrazić w dm   wzór na pole koła P = πr²   przybliżenie π≈ 3,14   pizza I   średnica 30cm -----> promień 15cm   15cm = 1,5dm   P = π*(1,5dm)²   P = 2,25πdm² ≈ 7,065dm²   7,065dm² --------------- 16zł 1dm² ---------------- x   x = 16zł / 7,065zł x ≈ 2,26zł   pizza II   średnica 40cm ------------------> promień 20cm   20cm = 2dm   P = π*(2dm)²   P = 4πdm² ≈ 12,56dm²   12,56dm² -------------- 20zł 1dm² ----------------- x   x = 20zł / 12,56   x ≈ 1,59zł   pizza III   średnica 60cm ----------------> promień 30cm   30cm = 3dm   P = π*(3dm)²   P = 9πdm² ≈ 28,26dm²   28,26dm² -------------- 27zł 1dm² -------------- x   x = 27zł / 28,26   x ≈ 0,96zł   Cena I pizzy  wynosi około 2,26zł, cena II pizzy około 1,59zł, a III pizzy około 0,96zł -----> wszystkie ceny za 1dm².      

Dodaj swoją odpowiedź