"Jakie ma znaczenie wiara i jej praktykowanie w życiu rodziny"

"Rodzina jest w Kościele, służy Kościołowi przez to głównie, że sama jest Kościołem, jest miejscem i formą jego urzeczywistniania się" - pisał ks. Franciszek Blachnicki i. Fundamentem tego są sakramenty, jakimi żyje wspólnota rodzinna - przede wszystkim sakramenty wtajemniczenia oraz sakrament małżeństwa.
Trudno sobie wyobrazić życie współczesnego człowieka bez telefonu komórkowego, komputera, dostępu do Internetu, samochodu, czy jakichkolwiek innych rzeczy, które mu służą lub spełniają przyjemność. Niestety, niejednokrotnie zapomina się o rzeczach ważniejszych (a moim zdaniem najważniejszych). Mam tutaj na myśli miłość, przyjaźń RODZINE, wiarę Wiele osób, aby nadążyć za postępem cywilizacyjnym gotowych jest do poświęceń i wyrzeczeń. Wydaje im się, że technika odgrywa najważniejszą rolę w naszych czasach. Ja się z tym nie zgadzam.
Nie wyobrażam sobie jak można stawiać coś ponad uczucia. Miłość jest czymś najpiękniejszym na świecie. Gdy ma się osobę, którą się kocha i gdy jest się kochanym to wszystko idzie jakby łatwiej. Każdą rzecz wykonuje się z drugą osobą albo dla drugiej osoby. Pomaga to pokonać trudności, jakie stają na drodze. W obecnych czasach nie trudno bowiem o kłopot, czy problem. Wszyscy borykają się także ze zmartwieniami, trudnymi chwilami i załamaniami. Dobrze jest żeby jak najszybciej uporać się z takim niepowodzeniem. W tym celu najłatwiej jest zwrócić się o pomoc do przyjaciela. Jest to taka osoba, która pomaga nam w każdej sytuacji, zna nas bardzo dobrze (często jest to znajomość nawet od dzieciństwa), z nią nie trudne będą nam żadne przeciwności losu. W latach obecnych, gdzie wszystko goni czas, coraz częściej nie ma sił ani wolnej chwili, aby zawrzeć bliższą znajomość. Przyjaciół szukamy wtedy za pośrednictwem Internetu, a to jest okropne, żałosne? zwłaszcza dlatego, że nie wiemy, kto jest po drugiej stronie. To takie zimne, bezosobowe. Jak ważna staje się dla nas rodzina, to chyba każdy wie? Istotne jest aby była to kochająca się rodzina. Nie może być mowy o patologii, która zdarza się niestety coraz częściej. W rodzinie szukamy bowiem miłości i poczucia bezpieczeństwa. A przecież pijany mąż i ojciec nie zapewni tego. Jakie to przyjemne uczucie zobaczyć osobę szczęśliwą, która z uśmiechem na twarzy wraca do domu. Tam czeka na nią obiadek i domowa atmosfera. Czyż to nie jest piękne? Tylko czemu spotykane w tym XXI wieku tak rzadko?
Dużo ludzi jest tak zajętych sobą, że zapominają coraz iż nie tylko oni są na tej kuli ziemskiej. Zapominają o dobrych manierach, godnym człowieka zachowaniu. Są nietolerancyjni i nieuprzejmi. W tłumie osób łatwo by odróżnić osobę życzliwą. Nie napawa to optymizmem, mało tego, daje do myślenia?.
Gdy pada słowo ?Bóg? większość mówi - Ja wierzę. I cóż z tego? Skoro ludzi praktykujących jest bardzo mało, a szkoda. Z Bogiem łatwiej jest żyć. Stwórca zawsze pokaże dobrą drogę . Na nasze nieszczęście zapominamy o Nim. Postępujemy źle, czasem nie wiedząc nawet o tym. To straszne do czego doszli już ludzie w obecnym wieku.
Świadectwem, do dawania którego szczególnie zobowiązani są świeccy, jest świadectwo życia chrześcijańskiego w wierze, nadziei i miłości. Do świadectwa życia powinno się dołączyć świadectwo słowa. Rodzice wobec dzieci spełniają rolę świadków wiary.. Współcześnie rola świeckich w rozwoju i zachowaniu Kościoła będzie miała znaczenie decydujące.
Myślę również, że nie bez znaczenia jest również rola rodziny jako przystani, do której powraca się w chwilach najbardziej trudnych, w momentach życiowych porażek, by w niej szukać schronienia i zrozumienia dla naszych życiowych pomyłek, rozczarowań i niepokojów. By wreszcie zabrać z niej następną porcję wiary i nadziei, że życie zawsze ma sens.

Dodaj swoją odpowiedź
Politologia

Narodziny i rozwój wolnomularstwa w Europie i w Polsce

WSTĘP

Niewielu ludzi zdaje sobie sprawę czym jest w istocie masoneria i jakie są jej cele i zamierzenia. Szukając odpowiedzi na pytania dotyczące wolnomularstwa nie znajdziemy jednoznacznych sformułowań, gdyż już od chwili powstani...

Język polski

Przegląd literatury - od Homera do Boccaccia.

Biblia
Mitologia
Homer „ Iliada ” i „ Odyseja ”
Starożytność

V wiek ( 475 r.n.e. )

Średniowiecze Średniowiecze w Polsce od chrztu Polski – 966 r

XV wiek
Jan Kochanowski
Renesans ...