pls szybko Napisz wypracowanie (na pół strony) na temat "Komputer przyjaciel czy wróg?

Ludzie bez komputera nie mogą żyć ,te maszyny okropnie uzależniły ludzkość. Możemy nie wychodząc z domu zrobić zakupy ,znaleźć potrzebne nam informacje ,grać w gry ,słuchać muzyki ,korespondować. Komputery nie tylko rozwijają ludzi ale także dają nowe możliwości rozwoju. Polska jest doskonałym przykładem państwa udoskonalonego przez komputery i internet. Dzięki komputerom mamy wiele możliwości. Możemy przesyłać szybko informacje między urzędami czy znajomymi, a z kolei szybkie przekazywanie  danych zwiększa efektywność pracy i daje możliwości szybkiego rozwoju. Jednak bliższym mi przykładem wykorzystania komputera jest wykorzystanie go do nauki. Np wyobraźmy sobie wybór tematów lekcyjnych wraz z konspektami i pomocami naukowymi w postaci zdjęć ,rysunków czy też dźwięków. Gdyby tylko każda szkoła w Polsce posiadająca komputery i dostęp do internetu mogła zamieścić tylko jedną tego typu pomoc z wybranego lub kilku przedmiotów ,to stos przydatnych informacji byłby zapewne tak duży, że nie sposób byłoby go w pełni wykorzystać w przeciągu całego okresu trwania szkoły. Ważne też jest, aby uczniowie dostrzegali możliwości zdobywania wiedzy, w sposób niezwykle atrakcyjny i nowoczesny ,realizację swoich zainteresowań, nawiązywanie kontaktów z rówieśnikami z odległych miejscowości, wsi czy krajów. Komputery dają nam więcej wolności ,dzięki nim możemy np skupić się nad jakimś projektem ,a nie na żmudnych obliczeniach ,które częściowo lub w całości wykona za nas komputer. Dzięki temu wspaniałemu urządzeniu ludzie odlegli o tysiące kilometrów bez problemu mogą się ze sobą komunikować. Komputery wykorzystujemy także do gier. Obecnie na rynku jest ich bardzo dużo i są wielotematyczne ,potrafią umilić nam czas ale czasem i czegoś nauczyć (tzw gry edukacyjne). Dzięki komputerom powstało wiele wspaniałych dzieł projektantów jakimi są współczesne megabudowle ,których zaprojektowanie bez komputera byłoby by bardzo trudne i czaso chłonne lub wręcz niemożliwe.  Obecna technika pozwala na to, że komputera możemy używać praktycznie wszędzie ,nie tylko w domu czy biurze. Laptopy dają nam możliwość pracy podczas podróży czy nawet w drodze do szkoły, pracy. Według mnie komputer to wspaniałe urządzenie ,które wniosło i nadal wnosi do naszego życia wiele dobrego ,oraz daje nam możliwość zagłębienia się w najdalsze zakątki świata bez wychodzenia z domu. Dzięki komputerom wiele rzeczy ,które wydawały się nie możliwe ,dzięki nim stają się rzeczywistością. Lecz komputera nie można nazwać przyjacielem, a jedynie jedną z największych odkryć człowieka i wspaniałego pomocnika w niemalże wszystkich dziedzinach.

W dzisiejszych czasach wszyscy ludzie korzystają z komputerów. Może jednak warto się zastanowić, czy ten wynalazek jest przyjacielem człowieka, czy też wrogiem. Komputer ma wiele pozytywnych cech. Przydaje się w wielu codziennych czynnościach. Korzysta się z niego w szkole, czego przykładem są chociażby dzienniki elektroniczne. Komputer znajduje się w każdej bibliotece, sekretariacie, sali lekcyjnej. Urządzenie te sprawdza się także w medycynie: stworzono już maszyny, które precyzyjnie operują ludzi. Są też one bardzo dobrą rozrywką po ciężkim dniu spędzonych w szkole. Zalety komputerów można by wymieniać jeszcze długo, ale nie zapomnijmy też o jego wadach. Wielu młodych ludzi jest uzależnionych od gier komputerowych, a co za tym idzie - słabiej się uczą, mają wadliwą postawę ciała, nadwyrężają wzrok. Wiele osób jest pognębianych na różnych portalach społecznościowych, niektórzy z nich odbierają sobie życie przez to, co czytają o sobie w internecie. Nie można więc jednogłośnie stwierdzić, czy komputery są dobre czy też złe. Wszystko zależy od ludzi, którzy przy nich zasiadają. Mam nadzieję, że pomogłam :)