Charakterystyka porównawcza Balladyny i Aliny.

Balladyna i Alina są postaciami i bohaterkami dramatu romantycznego pt. "Balladyna", którego autorem jest Juliusz Słowacki. Obie mieszkają razem matką w ubogiej, leśnej chacie. Balladyna jest starsza od Aliny. Różni się od niej nie tylko wiekiem i wyglądem zewnętrznym, ale także cechami charakteru.

Obie dziewczyny są bardzo piękne, choć typy urody mają odmienne. Według opisu Słowackiego, Balladyna była brunetką o bladej twarzy i pięknych, czarnych oczach. Z kolei jej młodsza siostra - Alina, jest blondynką o pięknych, fiołkowych oczach. Przechodząc do charakteru dziewczyn, różnica jest bardzo wyraźna. Balladyna jest fałszywą i obłudną osobą. Aby dojść do władzy, wybiera najgorszą drogę z możliwych. Zabija bliźnich, aby zdobyć władze i majątek. Chcąc poślubić Kirkora, morduje własną siostrę, która jako jedyna naprawdę go kochała. Kolejnym przejawem jej egoizmu, jest m.in. zdrada męża i wyrzeczenie się własnej matki. Alina reprezentuje sobą zupełnie odmienny charakter niż starsza siostra. Jest uosobieniem dobroci i szczerości. Jest osobą pracowitą i bardzo sympatyczna. Pomimo szczerej miłości do Kirkora, jest gotowa oddać koszyk malin Balladyna, aby ta była szczęśliwa. Kocha wdowę i starszą siostrę. Balladyna uwielbiała wydawać rozkazy i dlatego traktowała matkę i siostrę jak służące. Królową została tylko dzięki serii intryg, kłamstw i zabójstw. Alina zaś była bardzo opiekuńcza i w możliwy sposób starała się wyręczyć matkę z trudnych obowiązków. Była otwarta na innych i w przeciwieństwie do swojej siostry, nie potrafiłaby zabić bliźniego.

W owym dramacie Alina jest postacią pozytywną, w przeciwieństwie do starszej siostry. Potępiam zachowanie Balladyny, zaś czyny Aliny bardzo cenię. Gdyby było więcej osób z charakterem tej drugiej, świat byłby piękniejszy.

Dodaj swoją odpowiedź
Język polski

Charakterystyka porównawcza Balladyny i Aliny - bohaterek "Balladyny" Juliusza Słowackiego

Charakterystyka porównawcza Balladyny i Aliny - bohaterek "Balladyny" Juliusza Słowackiego...

Język polski

Charakterystyka porównawcza Balladyny i Aliny - bohaterek "Balladyny" Juliusza Słowackiego

Charakterystyka porównawcza Balladyny i Aliny - bohaterek "Balladyny" Juliusza Słowackiego...

Język polski

Charakterystyka porównawcza Balladyny i Aliny - bohaterek "Balladyny" Juliusza Słowackiego. PILNE!

Charakterystyka porównawcza Balladyny i Aliny - bohaterek "Balladyny" Juliusza Słowackiego. PILNE!...

Język polski

Charakterystyka porównawcza Balladyny i Aliny. Potrzebne na teraz. Daje dużo punktów więc ODPOWIADAĆ.! Daję Naj =)

Charakterystyka porównawcza Balladyny i Aliny. Potrzebne na teraz. Daje dużo punktów więc ODPOWIADAĆ.! Daję Naj =)...

Język polski

Charakterystyka porównawcza balladyny i aliny

Charakterystyka porównawcza balladyny i aliny...

Język polski

Charakterystyka porównawcza balladyny i aliny 1. Przedstawienie Bochaterek dramatu 2.Opis Wyglądu Sióstr 3.Omówienie cech charakteru dziewcząt 4.Stosunek obu postaci do matki i kirkora 5. Twoja Ocena Proszę o szybką odpowiedź TO JEST NA JUTRO! ;)

Charakterystyka porównawcza balladyny i aliny 1. Przedstawienie Bochaterek dramatu 2.Opis Wyglądu Sióstr 3.Omówienie cech charakteru dziewcząt 4.Stosunek obu postaci do matki i kirkora 5. Twoja Ocena Proszę o szybką odpowiedź TO JEST NA JUTR...