dokończ wiersz "Słodka medytacja" tylko proszę aby było to dostyć śmieszne. Proszę o szybką odpowieć. Dzięki !

"Słodka medytacja" I cóż bez miłości ten świat byłby warty? Pusty i niemy, Z uczucia odarty jak drzewo bez liści. Jeśliby serce człowieka wzruszeń nie znało, co by się stało? A ludzie swe myśli wciąż gdzieś gnębią miłością, Choć błądzą. Zakochasz się? Jesteś szczęśliwy, ale często cierpisz. Nie kochasz, ból tym większy, a samotność okropna. Przyjaciół masz? Czasem ranią lecz twe troski znają. Pocieszyć potrafią, więc ich brak to niedobry znak. Najlepiej więc w swym życiu o dwie ważne rzeczy dbać: mocno kochać bliźniego i akceptować siebie samego. Albo : Jakąż tu kroczyć drogą żywota? Na agorze rozgrywki, Spory zażarte. W domu ciepło. Nie masz, wolnym jesteś. Pojmiesz żonę? Kochanym będziesz. Nie ożenisz się? Trosk się pozbawisz. Dzieci Masz? Wiele radości. I bez dzieci, co za życie? Młodość Jest zielona i wspaniała. A znów siwa starość mądra. Chyba więc tylko spośród dwóch rzeczy można wybierać: Ale rodzić się i szukać szczęścia, albo nie rodzić się wcale. Nie wiem czy to o to chodziło, żeby TEN wiersz przekształcić na coś optymistycznego, czy napisać coś swojego. Jeśli nie pomogło to zapomnij ;) I jak ?