1kg sera kosztuje 20,50zł ile kosztuje 50dag a ile 20 dag?      Kilogram polędwicy kosztuje 24,80zł ile kosztuje 50 dag a ile 10dag?             7/50 godz ile to minut

1kg sera kosztuje 20,50zł ile kosztuje 50dag a ile 20 dag?      Kilogram polędwicy kosztuje 24,80zł ile kosztuje 50 dag a ile 10dag?             7/50 godz ile to minut
Odpowiedź

1 kg = 20,50 zł 50 dag = 1/2 kg = 20,50 * 1/2 = 205/10 * 1/2 = 205/20 = 10,25 zł 20 dag = 1/5 kg = 20,50 * 1/5 = 205/10 * 1/5 = 205/50 = 4,10 zł 1kg = 24,80 zł 50 dag = 1/2 kg = 24,80 * 1/2 = 248/10 * 1/2 = 248/20 = 12,40 zł 20 dag = 1/5 kg = 24,80 * 1/5 = 248/10 * 1/5 = 248/50 = 4,96 zł 7/50 godz ile to minut 0,14s-tego nie jestem pewna

Dodaj swoją odpowiedź