1kg gruszek +1kg jabłek + 1kg śliwek kosztuje 6zł .2k g  gruszek +1kg jabłek+1kg śliwek kosztuje 8zł.1kg gruszek+1kg jabłek+2kg śliwek kosztuje 9zł. co ile kosztuje?

 1kg gruszek +1kg jabłek + 1kg śliwek kosztuje 6zł .2k g  gruszek +1kg jabłek+1kg śliwek kosztuje 8zł.1kg gruszek+1kg jabłek+2kg śliwek kosztuje 9zł. co ile kosztuje?
Odpowiedź

1g+1j+1ś=6 2g+1j+1ś=8 1g+1j+2ś=9 1g+1j+1ś=6 2g+1j+1ś=8 Odejmujemy i mamy: -1g= -2 1g=2zł(1 kg gruszek) 4+1j+1ś=8 2+1j+2ś=9 Odejmujemy i mamy: 2-1ś= -1 -1ś= -3 1ś=3zł(1 kg śliwek) 2+1j+3=6 5+1j=6 1j=1zł(1 kg jabłek) Odp.1kg gruszek kosztuje 2zł 1kg śliwek kosztuje 3 zł a 1kg jabłek 1zl

8-6=2 1kg gruszek kosztuje =2zł 9-6=3 1kg sliwek kosztuje =3zl 6-3-2=1 1kg jablek kosztuje=1zl

Dodaj swoją odpowiedź