Napisz o glebie  - zanieczyszczenia gleby -skład gleby , nawożenie gleby  -zanieczyszczenia gleby chemiczne  - Rekultywacja   PILNIE NA A4!!!!!!

pisz tak jak ja podpunktami u góry temat, potem podpunktyny co to gleba i odp. zamieść jeszcze jakieś zdjęcia gleby Tytuł : Praca na temat gleby. Co to jest gleba? Gleba to warstwa skorupy ziemskiej,która powstała w procesie glebotwórczym ze skały macierzystej pod wpływem czynników glebotwórczych. Zanieczyszczenia gleb: Gleba jest zanieczyszczona od wielu  wszelakich pierwiastków promieniotwórczych i związków chemicznych oraz mikroorganizmów. Grunty zanieczyszczone odpadami przemysłowymi i komunalnymi,spalinami, sztucznymi nawozami, środkmi ochronnymi. gazami, pyłami wytwarzanymi w  zakładach przemysłowych np. hut, elektrowni. Skład ziemi: faza stała: cząstki mineralne, organiczne i organiczno-mineralne (tworzą  kompleks sorpcyjny). faza ciekła:woda i związki mineralne tworzą roztwór glebowy faza gazowa składa się  z powietrza i pary wodnej. Nawożenie gleb: Z jednej strony jest pozytywne, a z drugiej nie.nawozy organiczne sa szkodliwe dla środowiska, gleba "ulega zniszczeniu traci swoje wartości, składniki, zapotrzebowania" Za to  nawozy naturalne  są dobre dla  roślin i nie tworzą zagrożeń czy też nie  są szkodliwe. Rekultywacja; Co to jest: To przywracanie wartości użytkowych i przyrodniczych terenom zdewastowanym przez człowieka( czyli jego ingerencja). co możemy robić, by rekultywować glebę?  Możemy wzmacniać skarpy, zasiać trawy i kwiaty, zadrzewiać oraz  zasiać grzyby. Proces ten trwa lata ,ale warto odbudować szkoda jakie wyczynił człowiek.