Cześć na jutro potrzebuje 2 zadań. Pomocy zad 1 Jedno opakowanie kredek kosztuje 13 zł. Ile takich opakowań kredek zakupiono do świetlicy jeśli zapłacono 156 zł? zad 2 Przez 2 tygodnie pobytu w górach Pani Dorota wydała 1036 zł. Ile złotych wydawała d

Cześć na jutro potrzebuje 2 zadań. Pomocy zad 1 Jedno opakowanie kredek kosztuje 13 zł. Ile takich opakowań kredek zakupiono do świetlicy jeśli zapłacono 156 zł? zad 2 Przez 2 tygodnie pobytu w górach Pani Dorota wydała 1036 zł. Ile złotych wydawała dziennie jeśli każdego dnia wydała taką samą kwotę? PROSZE O DZIAŁANIA PISEMNE.
Odpowiedź

zad.1 156:13=12 Odp.:kupiono 12 opakowań zad.2 1036:14=74 Odp.:Dziennie wydawała 74zł. :D

156:13=12-ilosc kupionych opakowan kredek 1tydz.=7dni 2tyg.=14dni 1036zł:14=74ZŁ odp:(na 1)na swietlicy zkupiono 12op. kredek odp(2)pani dorota podczas 2tyg codziennie wydawala po 74zł

Dodaj swoją odpowiedź