Napisze w formie charakterystyki czy Zbyszko był godzien pasa i ostróg rycerskich ?  KRZYŻACY. pomocy! to na jutro! DAJE NAJ !

Gdy Zbyszek uratował dwór księżnej Anny Danuty przed turem, książę Janusz pasował go na rycerza. Wyczyn Zbyszka wymagał nie lada odwagi i poświęcenia. Zostało to docenione przez mazowieckiego księcia. Młodzian był też bardzo wytrwały i wierny swojej damie, co udowodnił, gdy z wielkim poświęceniem ratował ją z rąk krzyżackich. Zbyszko również spełnił wobec Danusi śluby i udowodnił, że potrafi wypełnić obietnicę. Był on także wierny królowi i nie opuścił go podczas bitwy pod Grunwaldem. Trzeba dodać, że Zbyszko zawsze walczył w imię Boga i dla Boga. Sądzę, że młodzian z Bogdańca jest godzien pasa i ostróg rycerskich, gdyż udowodnił to wielokrotnie. Cechy tego bohatera to cechy prawdziwego rycerza. Owszem, na początku Zbyszko nie postępował według kodeksu rycerskiego, ale błędy przeszłości trzeba wybaczać. Warto też dodać, że człowiek uczy się na błędach, co swoją postawą udowadnia Zbyszko. Myślę, że z tego bohatera warto brać przykład, gdyż walczy on ze swoimi wadami i stara się być lepszym człowiekiem. Mam nadzieję że pomogłam gdyż to jedna z moich ulubionych  książek :) Powodzenia :)