Jabłka były po 3,50/kg śliwki 4,20/kg  Ewa kupiła 70 dag jabłek ; 20 zł dała a reszta to 11,25 zł, ile kupiła śliwek

Jabłka były po 3,50/kg śliwki 4,20/kg  Ewa kupiła 70 dag jabłek ; 20 zł dała a reszta to 11,25 zł, ile kupiła śliwek
Odpowiedź

70dag=0,7kg 0,7*3,5zł=2,45zł <--- tyle zapłaciła za jabłka 20zł-11,25zł=8,75zł <-- tyle zapłaciła razem za jabłka i śliwki 8,75zł-2,45zł= =6,3zł <--- tyle zapłaciła za same śliwki 6,3zł:4,2zł =1,5kg  ODP: kupiła 1,5kg śliwek

0,7x 3,5 zł = 2,45 zł 20 zł - 2,45 zł = 17,55 zł 17,55 - 11,25 = 6,3 zł 6,3zł: 4,2 zł = 1,5 kilograma ODP: Może kupić 1,5 kilograma

Dodaj swoją odpowiedź