zad. 7 a) 1/6 = 0,16666 b) 1 i 1/4 = 1,25 c) 2,22 = 2 i 2/9 d) 2 i 3/5 (nie widać tej liczby) zad. 8 2 i 1/3= 2,333.. 1,755 1 i 3/4=1,75 0,33 1/3=0,33.. 2,333 Odp. 0,33<1/3<1 i 3/4<1,755<2,333<2 i 1/3 zad. 9 a) 1 kg- 19,50 0,1 kg-x x=1,95 zł b) 1kg-19,50 0,15kg-x x=2,925 zł w przybliżeniu =2,93 zł c) 1kg-19,50 0,23 kg-x x=4,485 zł w przybliżeniu = 4,49zł zad. 10 1kg-26,50 0,15 kg-x x=3,975zł w przybliżeniu = 3,98zł Odp. C zad. 11 a) 57zł/1000 zł =0,057 w przybliżeniu = 0,06 zł za jedną puszkę b) 57 zł/2,40zł=23,75 kg c) 23,75kg/1100=0,021590.. w przybliżeniu = 0,0216 g zad. 12 1 kg-24,75 zł 0,24 kg-x x=5,94 zł 1kg-7,50 zł 0,32 kg-x x=2,40 zł 1kg-9,40 zł 0,15 kg-x x=1,41 zł 5,94 zł+2,40 zł+1,41 zł= 9,75 zł Odp. Zapłaciła 9,75zł. zad. 13 1kg-22,50 zł 0,21-x x=4,725 zł w przybliżeniu = 4,73 zł 2-zł-4,73zł=15, 27 zł Odp. B zad. 14 1l-4,39 zł 7,5 km/100 dlatego mnożymy razy dwa bo mamy przejechać 200 km= 15 l spali na 200 km 15 l*4,39zł=65,85 zł Odp. Trzeba zapłacić 65,85 zł za benzynę aby przejechać 200 km. zad. 15 a) 4,488zł-3,181zł=1,307 w przybliżeniu =1,30 zł 1,30 zł to różnica pomiędzy kursem dolara a euro. b)1000zł*3,181=3181 dolara Odp. Dopisano do jego konta 3181 dolarów. c) 1000 zł: 4,458=224,32 euro w przybliżeniu = 224 euro Odp. Hania mogła kupić za 1000 zł 224 euro.
Proszę o dokładne obliczenia do zadania 7,8,9,10,11,12,13,14,15.Od zadania 9-14 podaj wyniki w przybliżeniu do 1 gr.Daję naj.
Odpowiedź
Dodaj swoją odpowiedź