Wypisz jak wpływa na organizm człowieka alkohol, nikotyna i narkotyki

Alkohol - człowiek staje się bardziej agresywny , pobudzony. Zmniejszone utrzymywanie równowagi. Po wypiciu człowiek staje się bardziej odważny, mniej się boi. Dłuższe działanie szkodzi dla wątroby. Nikotyna - jest to związek silnie uzależniający. Wystarczy jedno zapalenie , aby się uzależnić. Osoba paląca odczuwa bardzo silną chęć zapalenia kolejnego papierosa. Dym tytoniowy szkodzi organizmowi człowieka. Płuca przestają poprawnie funkcjonować , bardzo wielkie jest wtedy ryzyko na raka płuc.  Narkotyki- związek silnie uzależniający. Osoba która je zażyje staje się początkowo rozluźniona, otumaniona i  zachowuje się inaczej niż normalnie. Z czasem nic innego się dla niej nieliczy, tylko zdobycie kolejnej dawki. Osoby , które zażywają dłuższy czas , mają uszkodzone ciało, komórki wewnętrzne i ich stan zdrowia niepowrotnie zostaje zniszczony.  Mam nadzieje że pomogłem.