2 załącznik zadanie 8 Maciek z plecakiem waży 50kg, a wysokość to 100m Ep=mgh Ep=50*10*100=50000J W=deltaE ( delta energii)więc W=Ep W=50000J zad 9 P =1,5Kw=1500wt=7200s liczymy W ze wzoru P=W/t W=P*tW=1500*7200W=10800000 J Ale nasz odkurzacz pracuje 2h *4 ( zakładam że miesiąc ma 4 tygodnie ) więc trzeba te 10800000 J pomnożyć przez 4 bo 10800000 J jest wynikiem dla 2 godzin pracy. W=10800000 J * 4W=43200000J A teraz liczymy Kwh : 43200000/3 600 000=12KWh 12 * 0,4gr= 4,8 zł zad z wykresem: a) 2N b) W=F*S W=2N*4m=8J c) 5N d)W=w1+w2 W=2N * 4m + 5N * 3m = 8 + 15=23 J e) wykres w excelu w załączniku, ale ma się zaczynać od zera - mi coś nie wyszło... :D Mogę jeszcze zrobić test pierwszy za jakieś 10min Pozdrawiam Piotrek :D No to teraz pora na pierwszy test : zad1 a) W=F*s=4*4=16J b)praca wykonana w tym odcinku równa się polu trójkąta pod wykresem: W=a*h/2 W=2*4/2=4J c)Wcałkowite = W1+W2 = 16J+4J=20J zad2 W ty zadaniu W=Ep, bo W jest równe delcie energii: Ep=mgh m=Ep/gh m=200/10*1 m=20kg zad3 obliczmy masę wody w jednej sekundzie : m=ro*v m=1000*10 m=10000kg teraz liczmy prace, która jest również równa Ep: Ep=10000 * 10 * 15=1500000J A więc P=w/t P=1500000J/1s=1500000W=1500kW zad4 a) gdyż ma największą masę zad5) a)wyliczmy czas spadania ze wzoru na drogę w ruchu jednostajnei przyspieszonym : S=at^2/2 t=pierwiastek z 2S/a t=pierwiastek z 20/10 t=pierwiastek z 2 = 1,41s a=V/t V=a* t V=10*1,41=14,1m/s b) Ep=mgh Ep=0,5*10*5 Ep=25J c) S=at^2/2 t=pierwiastek z 2S/a t=pierwiastek z 10/10 t=pierwiastek z 1 = 1s a=V/t V=a* t V=10*1=10m/s Ek=mv^2/2 Ek=0,5* 100 /2 Ek=25J d)S=at^2/2 t=pierwiastek z 2S/a t=pierwiastek z 10/10 t=pierwiastek z 1 = 1s a=V/t V=a* t V=10*1=10m/s zad6 jestem przekonany że to c), ale nie jestm pewny zad7 to można sobie zrobić tak : 50km/h=13.8m/s 150km/h=41.6m/s załóżmy że samochód waży 100kg liczmy jedo Ek: Ek=mv^2/2Ek=100*190.44/2Ek=9522 ( jest to wynik dla prędkości 50km/h) Ek=mv^2/2Ek=100*1730.56/2Ek=86528 ( jest to wynik dla prędkości 150km/h) i teraz ich stosunek:86528/9522=9,08 ( w przybliżeniu 9 ) może nie jest to najprostszy sposób, ale całkiem łatwo go zapamiętać
Proszę o wykonanie zadań z załącznika, nie muszą być wszystkie ale chociaż kilka.
Odpowiedź
Dodaj swoją odpowiedź