Kto według mnie powinien przedewszystkim przeczytać małego księcia:dzieci,młodzież,dorośli,samotni,a może zakochani? Uzasadnij swoją odpowiedz. (7-10 zdań)

Książkę Antoine’a de Saint-Exupéry’ego pod tytułem "Mały Książę" powinien przeczytać każdy - niezależnie od wieku i miejsca zamieszkania. Jej treść jest uniwersalna, prawdy w niej przekazywane mają charakter ponadczasowy. Dlatego historię Małego Księcia można opowiadać już małym dzieciom, by zaznajomiły się z ważnymi pojęciami, takimi jak przyjaźń. Sądzę jednak, że najlepiej przeczytać tę książkę samemu, będąc trochę starszym, nastoletnim dzieckiem (12-14 lat). Można się z niej dowiedzieć wielu ważnych rzeczy, których we wczesnym dzieciństwie... Nie trzeba się dowiadywać. Dla małego dziecka oczywistym będzie, dlaczego Róża Małego Księcia jest wyjątkowa, a róże w ogrodzie już nie. W miarę dorastania zatracamy jednak ten naturalny instynkt, przestajemy obdarowywać bezinteresowną miłością i przyjaźnią, zapominamy o tym, by być odpowiedzialnym za oswojonych ludzi. Warto sobie więc regularnie przypominać o swoich powinnościach, a zacząć powinno się gdzieś pod koniec podstawówki, gdy rzeczy, których się uczymy, zaczynając pozostawać w naszej głowie na dłużej.