Proszę o działania nie tylko odpowiedzi Zad.1 Za 3 całe i 1/4 kg mandarynek pani Teresa zapłaciła 19 zł 50 gr Ile kosztował 1 kg mandarynek Zad.2 Za 1 całą i 1/2 tortu zapłacono 18 zł  Ile trzeba zapłacić za 2kg takiego tortu?

Proszę o działania nie tylko odpowiedzi Zad.1 Za 3 całe i 1/4 kg mandarynek pani Teresa zapłaciła 19 zł 50 gr Ile kosztował 1 kg mandarynek Zad.2 Za 1 całą i 1/2 tortu zapłacono 18 zł  Ile trzeba zapłacić za 2kg takiego tortu?
Odpowiedź

1 .  7/4 * 19,50 = 34,125 2. 1,5 kg = 18 zł 2 kg = x 1,5x = 36 x = 24

Dodaj swoją odpowiedź