Matma . -,- Za 35 dag sera zapłaciłem 5,46 zł . ILe kosztuje 1 kg sera . ? Za 0,3 kg szynki zapłaciłem 7,44 . ILe kosztuje 40 dag tej szynki . ? Proosze szybko potrzebuje na jutro .

Matma . -,- Za 35 dag sera zapłaciłem 5,46 zł . ILe kosztuje 1 kg sera . ? Za 0,3 kg szynki zapłaciłem 7,44 . ILe kosztuje 40 dag tej szynki . ? Proosze szybko potrzebuje na jutro .
Odpowiedź

35 dag - 5,46 zł 10 dag - 5,46 zł : 3,5 = 1,56 zł 100 dag (1 kg) - 1,56 zł x 10 = 15,6 zł Odp. 1 kg sera kosztuje 15,6 zł. 30 dag (0,3 kg) - 7,44 zł 10 dag - 7,44 zł : 3 = 2,48 zł 40 dag - 2,48 zł x 4 = 9,92 zł Odp. 40 dag szynki kosztuje 9,92 zł.

Dodaj swoją odpowiedź