Czy zgadzasz sie ze stwierdzeniem, że człowiek jest istotą wyjątkową?

Celem tej pracy jest rozstrzygnięcie czy człowiek załsuguje na miano istoty wyjątkowej? Określamy się mianem istot myślących, przewyższających erudycją i inteligencją wszelkie stworzenie. Czy jednak fakt, iż potrafimy czytać i pisać, biegle posługiwać się kilkoma językami bądź też wiara w Boga, pozwala nam stawać na najwyższym szczeblu drabiny bytów?

Moim zdaniem człowiek zasługuje na miano istoty wyjatkowej. Na potwierdzenie mojej racji podam kilka argumentów.
Jednym z moich pierwszych argumentów jest to, że istota ludzka to pojęcie o wiele bardziej złożone niż gatunek. Człowiek przecież to nie tylko organizm. Umie on myśleć, zapamiętywać, kochać i czuć.

O wyjątkowości człowieka stanowi również rozum i nie tylko . Dzieki rozumowi człowiek jest panem ziemi, potrafi przechytrzyć zwierzęta i ptaki, umnie ujarznić dziką nature, wymyślił język i nauczył się nim bielge posługiwac, potrafi zapokoić swoje potrzeby etyczne i intelektualne, nauczył się podejmowac decyzje, znajdować odpowiedzi na nurtujące pytania.

Kolejnym argumentem jest to ze, człowiek jako pierwszy wzbił się w góre i poleciał w kosmos. Nauczył się zwalczać choroby, różnorodnymi lekarstwami.

Kończac stwierdzam ,że właśnie te argumenty, które wczesniej wymieniłem.
Nakłoniły mnie do podjęcia ostatecznej dycyzji, że człowiek w zupełnosci zasługuje na miano istoty wyjątkowej. Jednym z przykładów z współczesengo życia jest Jurek Owsiak.

Dodaj swoją odpowiedź