1. 16,40 zł razy 3=49,20 zł
zad.16 20dag--->1,6 100dag--->1,6*5=8 Odp. Jeden kilogram malin w lipcu kosztował 8zł zad.17 Cement: 7*10,50=73,5zł Glazura: 11*37,50=412,5zł Razem: 73,5+412,5=486zł Odp. Pan Mietek zapłacił za zakupy 486zł zad.18 5/5--->90km 1/5--->90:5=18km 2/5---->18*2=36km Pierwszy dzień 36km 90km-36km=54km 12/12--->54km 1/12--->54:12=4,5km 5/12--->4,5*5=22,5km Drugi dzień 22,5km Trzeci dzień : 54km-22,5km=31,5km Odp. Trzeciego dnia przepłyneli 31,5km zad.19 23,6*3=70,8m^2 70,8:9=7,8666666=8 Odp. Zależy kupić 8 puszek farby zad.20 11/11--->58,3kg 1/11---->58,3:11=5,3 58,3-5,3=53kg Odp. Po powrocie z obozu Czarek ważył 53kg Zad.21 Kasia -- 364m Magda -- 0,75 Kasi czyli 364:4=91m 91*3=273m Ewa 2/3 Magdy 3/3-->273m 1/3-->273:3=91 2/3-->91*2=182 Odp. Kasia zużyła 364cm, Magda 273cm, a Ewa 182cm zad/22 1-->4,75 0,7-->x 1x=4,75*0,7 1x=3,325//:1 x=3,325 Odp. Ogon warana ma 3,325m zad.23 0,33 pomarańczowy 0,2 grejpfrutowy 0,05 cytryna 0,25 owocowy 1,5-0,33-0,2-0,05-0,25=0,67 Odp. Powinien dolać około 0,67l Zad. 24 4/4-->240 1/4-->240:4=60zł 240+60=300zł Odp. Nowa cena butów wynosi 300 zł zad.25 Zeszyt - 3,5zł długopis - 3,5+2,8=6,3zł ołówek - 6,3-1,35=4,95 Razem = 3,5+6,3+4,95=14,75zł Odp. Za wszystko trzeba zapłacić 14,75zł zad.26 jeden - 2,60zł 100-->2,6*100=260zł 260zł-156zł=104zł Odp. Zaoszczędzi 104zł zad.27 SER - 0,2*16,8=3,36zł JOGURT - 1,65*3=4,95zł SZYNKa - 0,5*28=14zł 30zł-3,36-4,95-14=7,69zł Odp. Wystarczy zad.28 1 3/4+3/4=1 6/4= 2 2/4 = 2 1/2 Odp. A zad.29 5/5-->4,5kg 1/5-->0,9kg 2/5-->1,8kg 4,5-1,8=2,7kg Odp. D zad.30 12/12--3,12 1/12--->0,26 5/12-->1,3 3,12-1,3=1,82 Odp. Zostało 1,82kg tortu