Podróż dookoła świata

Wyprawę zaczynamy od portu morskiego w Gdańsku nad Morzem Bałtyckim. Przypuszczalnie naszym dwu- masztowcem będziemy płynąć ok. 4 miesięcy. Kierując statek na zachód, wzdłuż lądu po Morzu Bałtyckim. Przepływamy przez Cieśninę Wielki Bełt, Kattegat i Skagerrak do Morza Północnego. Omijając Cieśninę Kaletańską i Kanał La Manche koło Wielkiej Brytanii, wpływamy na wody Atlantyku. Później kierujemy się na południowy-zachód omijając wyspy Bahama do Morza Karaibskiego, stamtąd płyniemy przez Kanał Panamski. Wpływając na Ocean Spokojny płyniemy na południowy-zachód aż do Australii przez Morze Fidżi i Tasmana. Płyniemy przy południowych wybrzeżach kontynentu, omijając Cieśninę Bassa i Wielką Zatokę Australijską do Oceanu Indyjskiego. Będąc na oceanie kierujemy się na północny-zachód do Morza Arabskiego. Płyniemy wzdłuż wybrzeży Półwyspu Arabskiego do Morza Czerwonego. Potem przez Kanał Sueski do Morza Śródziemnego. Płyniemy przy północnym wybrzeżu Afryki aż do Cieśniny Gibraltarskiej. Przepływamy cieśninę znów wpływamy do Atlantyku. Potem na północ wzdłuż plaż Portugalii i Hiszpanii Zatokę Biskajską do Francji. Wracając tą samą trasą aż do Gdańska.

Dodaj swoją odpowiedź
Język polski

Prosze to pilne na jutro pierwszą lekcje!! z lektury w 80 dni dookoła świata. Dlczego pan fogg wyruszył w podróż dookoła świata? wypisz w 3-4 przyczyny.

Prosze to pilne na jutro pierwszą lekcje!! z lektury w 80 dni dookoła świata. Dlczego pan fogg wyruszył w podróż dookoła świata? wypisz w 3-4 przyczyny....

Język polski

Podróż dookoła świata

1 lipca 2003 r.

Nareszcie! Jeszcze tylko godzina dzieli mnie od podróży mego życia.
Cały dzisiejszy ranek dziękowałam mojej najukochańszej babci, za zorganizowanie, tak cudownej wycieczki, jaką jest PODRÓŻ DOOKOŁA ŚWIATA.

Język polski

DAM NAJ :) Wyszukaj i zapisz nazwiska Polaków ,którzy odbyli podróż dookoła świata( mogą być nie żyjący). Podaj ich imiona i nazwiska oraz datę w ,której wyruszyli w podróż oraz datę w ,której zakończyli podróż :) Z góry dziękuję :)

DAM NAJ :) Wyszukaj i zapisz nazwiska Polaków ,którzy odbyli podróż dookoła świata( mogą być nie żyjący). Podaj ich imiona i nazwiska oraz datę w ,której wyruszyli w podróż oraz datę w ,której zakończyli podróż :) Z góry dzięk...

Język polski

Opowieści z Narnii to książka, którą zabrałabym w podróż dookoła świata

W podróż dookoła świata wzięłabym książkę pod tytułem „Opowieści z Narnii”. Wzięłabym wszystkie części ponieważ w każdej z nich jest coś co mnie porusza, wzburza oraz zaciekawia.

W prawie wszystkich częściach występ...

Język polski

Wyobraź sobie że masz wyruszyć w podróż dookoła świata. Wybierz 10 rzeczy które byś ze sobą zabrał. Daje naj

Wyobraź sobie że masz wyruszyć w podróż dookoła świata. Wybierz 10 rzeczy które byś ze sobą zabrał. Daje naj...

Język polski

Ile dni zajmie podróż dookoła świata?Jak najszybciej

Ile dni zajmie podróż dookoła świata?Jak najszybciej...