Ogólna chrakterystyka Francji i ewolucja jej ustroju.

Francja to do dziś znaczące panstwo .Wysoko uprzemysłowione,o wysoko rozwinietym poziomie rolnictwa odgrywa olbrzymią role w polityce wspólczesnego świata.Dziś Francja,jako członek Rady Bezpieczeństwa ONZ, Unii Europejskiej oraz NATO znajduje się wśród czolówki najbardziej znaczących krajów , szczególnie europejskich .

W przeszłości tego kraju odnajdujemy liczne ekspansje terytorialne.Francja stawała się kolonistą i zatem z dnia na dzień bogatszym państwem.Pomimo tego ,że w dniu dzisiejszym posiada on juz tylko nieliczne terytoria zamorskie [ u wybrzeży Oceanii i Ameryki Północnej] oraz posiadłości zamorskie posiadające status bądż departamenty [Martynika ,Gwadelupa,Gujana,Reunion ] i tak ma wielkie znaczenie wśród polityki współczesnej.

Dodaj swoją odpowiedź