Udowodnij, że czyny polskich żołnierzy trwają w naszej pamięci na podstawie znanych ci ksiązek. Podaj dwa przykłady

Wszyscy pamietamy to, co wydarzylo sie 63 lata temu.Na dlugo zapadnie na w pamieci liczba poleglych polskich zolnierzy,ktorzy walczyli o Polske.Mimo licznych scen dantejskich,ktore sie tam dzialy.Ich bohaterskie czyny sa niemal "8 cudem swiata".Postarm sie udowodnic,ze szlachetne zachowanie wojsk polskich trwa w naszej pamieci.
Po pierwsze wezmy pod lupe ksiazke Aleksandra Kaminskiego "Kamienie na szaniec".Czytaja nia przenosimy sie w czasy II wojny swiatowej.Jestesmy swiadkami niesamowitych zachowan Polakow,lecz szczegolna nasza uwage przyciagaja losy czterech chłopcow,ktorzy zamagaja sie z jak to mowia "nauczycielka historii"czyli II wojna swiatowa.Ich czyny sprawiaja,ze mamy wrazenie jakby byli wrecz aniolami a nie ludzmi.
Nastepna ksiazka,ktora nasowa mi sie na mysl jest "Potop"Henryka Sienkiewicza.Zpozoru yslimy,ze nie jest to powiesc,ktora zasluguje na miano ksiazki patriotycznej.A jednak Sienkiewicz opiwa losy Kmicica,ku pokrzepieniu serc rodaków.Heroizuje jego postac,ktory na kartach powiesci z zwyklego lotra zmeinia sie w prawdziwego bohatera potopu szwedzckiego.
Mysle,ze udowodnilam ,iz czyny polskich zlonierzy trwaja w pamieci Polakow do dzis!

Dodaj swoją odpowiedź