Jakie informacje zawiera typowa umowa o otwarcie rachunku bankowego i jakie dokumenty trzeba posiadać w momencie podpisania umowy? DAJĘ NAJ ! PROSZĘ O PEŁNĄ ODPOWIEDŹ !!! DUŻO PNKT.

Jakie informacje zawiera typowa umowa o otwarcie rachunku bankowego i jakie dokumenty trzeba posiadać w momencie podpisania umowy? DAJĘ NAJ ! PROSZĘ O PEŁNĄ ODPOWIEDŹ !!! DUŻO PNKT.
Odpowiedź

PYTANIE 1 JAKIE SĄ PODSTAWOWE ZASADY DOTYCZĄCE OTWIERANIA RACHUNKÓWBANKOWYCH Otwarcie rachunku bankowego następuje poprzez złożenie wniosku o otwarcie rachunku oraz zawarcie z bankiem umowy na piśmie. Wnioskodawca zobowiązany jest do przedłożenia następujących kopii lub kserokopii:  - dokumentu tożsamości,  - zaświadczenia o wpisie do właściwej ewidencji działalności gospodarczej, Krajowego Rejestru Sądowego (Rejestru Przedsiębiorców) albo do właściwego rejestru - zgodnie z obowiązującymi przepisami,  - decyzji o nadaniu nr NIP,  - decyzji o nadaniu nr REGON,  - licencji, zezwolenia lub koncesji jeżeli prowadzona działalność gospodarcza wymaga takiego dokumentu,  - umowy spółki (w przypadku spółek),  - innych dokumentów wymaganych przez bank.  Podpis złożony pod Umową traktowany jest dla celów bankowych jako wzór podpisu Posiadacza rachunku. Wszystkie późniejsze dokumenty w obrocie z bankiem muszą być podpisane w sposób identyczny ze wzorami podpisów. Dotyczy to nie tylko pieczątki, ale także zewnętrznego wyglądu podpisu. Pracownicy Banku, dostrzegając różnice w sposobie podpisywania dokumentów, mogą odmówić wykonania danej dyspozycji. W przypadku wystąpienia wątpliwości, co do wiarygodności danych osobowych osoby / ób występującej/ych o otwarcie Rachunku lub dokumentów związanych z prowadzoną działalnością gospodarczą czy wykonywaniem wolnego zawodu, Bank ma prawo zażądać dodatkowych dokumentów potwierdzających tożsamość oraz prawdziwość okazanych dokumentów. Na dowód otwarcia rachunku, Posiadacz Rachunku lub każdy ze Współposiadaczy otrzymuje jeden egzemplarz podpisanej Umowy oraz Potwierdzenie otwarcia rachunku bieżącego. Bank ma prawo do odmowy otwarcia rachunku w przypadku nie spełnienia warunków jego otwarcia, określonych w regulacjach obowiązujących w Banku. NIE MA ZA CO DAJ NAJ PROSZE

Dodaj swoją odpowiedź