Matematyka  z Plusem Klasa II . ZB. STR 45 ZAD 23 /14/29 Zad 23  Sześć bułek i serek kosztuje 4.80 zł , a sześc serków i jedna bułka 11.30 Ile kosztuje serek a ile bułka ? Zad 24 Ile waży Lew a ile tygrys?  Zad 29

Matematyka  z Plusem Klasa II . ZB. STR 45 ZAD 23 /14/29 Zad 23  Sześć bułek i serek kosztuje 4.80 zł , a sześc serków i jedna bułka 11.30 Ile kosztuje serek a ile bułka ? Zad 24 Ile waży Lew a ile tygrys?  Zad 29
Odpowiedź

24.x- waga lwa y-waga tygrysa x+2y=700  / *(-2) 2x+y=620 -2x-4y=(-1400) 2x+y=620 -3y=-780 y=260 x+2*260=700 x+520=700 x=180 y=260 29. rysunek obok zadania daj w komentarzu ;)

Dodaj swoją odpowiedź