Cel zajęć: Zapoznanie dzieci ze znaczeniem sygnałów nadawanych przez policjanta. Wdrażanie uczniów do dyscypliny na drodze i stosowania się do sygnałów nadawanych przez policjanta. Przebieg zajęć: 1.Przygotowanie do spotkania z policjantem. - zapoznanie uczniów z celem spotkania Kim są policjanci? Jak ich rozpoznać? Jakie są główne zadania policji? (Do scenariusza dołączony jest krótki informator z sugerowanymi odpowiedziami na 3 pytanie, bądź podpowiedziami.) 2.Spotkanie z policjantem. Przywitanie gościa piosenką (tekst dowolny) na melodię „Panie Janie” „Dziś policjant, dziś policjant z nami jest, z nami jest. To jest nasz przyjaciel, to jest nasz przyjaciel, o tym wiesz, o tym wiesz.” Opowiadanie policjanta o swojej pracy, o zasadach ruchu drogowego. Rozmowa na temat wypadków drogowych spowodowanych przez pieszych. Kto jest głównym sprawcą wypadków? W jakich okolicznościach najczęściej dochodzi do wypadków? Jakie są konsekwencje wypadków drogowych? Jak należy zachowywać się na drodze? Ostrzeżenie policjanta przed nierozważnym postępowaniem na ulicy, które często prowadzi do wielkich tragedii. Sprawdzenie przez policjanta wiadomości dzieci na temat bezpiecznego poruszania się pieszych po drogach oraz przechodzenia przez jezdnię przy sygnalizacji i bez sygnalizacji. Jakie jest zadanie policji na drogach? Po co wymyślono przepisy ruchu drogowego? W czym one nam pomagają? Jak należy korzystać z drogi, idąc do szkoły, aby być bezpiecznym? Jak należy się zachować, gdy nie ma chodników, ani wyznaczonej ścieżki? Którą stroną jezdni powinniśmy wtedy iść? Jak powinniście zachować się, aby nie potrącił Was samochód? Co mogliby zrobić piesi, aby być bardziej widocznymi na jezdni lub poboczu, gdy idą o zmroku? (światełka odblaskowe, jaskrawe ubranie) Jak należy zachować się przed przejściem przez jezdnię?
opisz na dwie kartki jak trzeba się zachować gdy ruchem kieruje człowiek - policjant czy jakoś tak plis plis to na jutro
Odpowiedź
Dodaj swoją odpowiedź