Charakterystyka Witolda Urbanowicza "Dywizjon 303".

Jednym z bohaterów utworu A.Fiedlera "Dywizjon 303" jest Witold Urbanowicz. Był on dowódcą wojskowym, generał, dowódca Dywizjonu 303.
Tak jak inni myśliwcy charakteryzował się mocną postawą, energiczną twarzą i czystym wzrokiem.

Był kapitanem wojsk polskich i majorem armii brytyjskiej. W 1940r. miał 34 lata. Był instruktorem i wychowawcą w Centrum Wykształcenia Lotnictwa. Jako dowódca z sercem i obowiązkowością opiekował się swoimi żołnierzami. Miał zdolność podejmowania szybkich i rozsądnych decyzji w trudnych sytuacjach.

Sądzę że dzielny pilot W. Urbanowicz jest godny naśladowania i powinien być wzorem dla dzisiejszego człowieka żeby w życiu nie poddawać się i zabiegać o to co chcemy zrobić.

Dodaj swoją odpowiedź
Język polski

Charakterystyka Witolda Urbanowicza z powieści "Dywizjon 303"

Witold Urbanowicz to jeden z głównych bohaterów powieści Arkadego Fiedlera pt. „Dywizjon 303”. Jest to realna postać, która broniła nieba Anglii w tzw. Bitwie o Anglię. Posiadał status majora w armii brytyjskiej oraz kapitana w Wojsku P...

Język polski

Charakterystyka postaci Witolda Urbanowicza głównego bohatera "Dywizjonu 303"

Książka Aleksandra Fidlera : "Dywizjon 303" jest dokumentem upamietającym bohaterstwo lotników polskich walczących w bitwie o Anglię. W formie sprawozdania z pola walki autor dokładnie spisał losy i przżycia ludzi, którzy pod obc...

Język polski

Charakterystyka postaci Witolda Urbanowicza głównego bohatera "Dywizjonu 303".

jest to poprawiona praca "gumbaslca"

Książka Aleksandra Fidlera : "Dywizjon 303" jest dokumentem upamiętniającym bohaterstwo lotników polskich walczących w bitwie o Anglię. W formie sprawozdania z pola walki autor...