Podziel się swoimi refleksjami po lekturze utworu Szymborskiej "Nic dwa razy się nie zdarza".

Wiersz Wisławy Szymborskiej ukazuje nam obraz miłości, o którą trzeba dbać, pielęgnować ją, ponieważ los może nie dać nam drugiej szansy do pokochania innego człowieka. Autorka mówi również, że każda miłość słabnie, a czasem nawet przemija. Właśnie dlatego powinniśmy cieszyć się każdym "dotykającym" nas uczuciem, każdą chwilą, która daje radość oraz każdym związanym z tym drobiazgiem. Kochając, musimy umieć iść na kompromis, by tej miłości nie stracić, a tym samym nie stracić szczęścia.
Życie polega na nieustannym dokonywaniu wyborów i to od nas samych zależy, jak je przeżyjemy. Więc skoro przeżyliśmy je po swojemu, to nie mam prawa mieć pretensji do innych osób za swoje własne błędy. A są takie, których naprawić nie można...
Szymborska próbuje udowodnić nam, że decyzje życiowe są bardzo trudne, a mimo to i tak musimy je podejmować. Autorka chce, byśmy robili to mądrze, mając na uwadze drugiego człowieka i jego dobro. Żałuje, że marnujemy czas, choć mamy go tak mało. A my, rozrzutni jego złodzieje, żyjemy w ciągłej gonitwie, nie ciesząc się tym, że rośliny rozwijają swoje pąki, a śnieg zaczyna topnieć. A gdy w przyszłym roku nie będzie już nam dane zobaczyć wiosnę...?

Dodaj swoją odpowiedź