Czym różnią się święta bożego narodzenia w Polsce niż w niemczech - minimum 15 porównań

1. w niemczech dzieci piszą list do dzieciątka Jezus. 2. Listy zostawiają na parapecie, sądząc, że ten list wezmą gołąbki 3. W większości katolickich domów wiesza się tzw. adwentowe wianki z jodły lub świerku przystrojone fioletowymi wstążkami i czterema świeczkami. 4. W wielu niemieckich miastach odbywają się w czasie adwentu kiermasze bożonarodzeniowe 5. W Niemieckich domach czas kolacji i prezentów oznajmia dzwoniący po południu dzwoneczek 6.  Na niemieckich stołach wigilijnych króluje sałatka kartoflana z kiełbasą 7. W wigilijny wieczór niemieckie dzieci otrzymują "kolorowy talerz" ze słodyczami i owocami". 8. na choince wieszano jabłka, Wieszano także świeczki symbolizujące światło Chrystusa. Czubek drzewka wieńczyła betlejemska gwiazda – symboliczny zwiastun narodzin Chrystusa.