Julia Kapuleti - charakterystyka.

Julia to niespełna 14-letnia przedstawicielka rodu Kapuletich. Jest jeszcze naiwnym dzieckiem za młodym na zamążpójście. Rodzice podejmują za nią wszystkie decyzje. Jest im uległa i tak naprawdę nie ma wyrobionego swojego zdania. Z pokorą i bez większych emocji przyjmuje wiadomość o planowanym dla niej ślubie z Parysem.

Julia z pewnością wyszłaby za Parysa, gdyby nie poznała Romea. Dziewczyna Jest oczarowana młodym Montekim. Wydaje je się, że jest zakochana, lecz to tylko nagła fascynacja. Julia jest zaintrygowana, podoba jej się, że jej kochanek pochodzi ze zwaśnionego rodu, a także to, że na przekór wszystkim oni i tak chcą być razem. Romeo wywołuje w dziewczynie silne uczucie, którego ta jeszcze nigdy nie zaznała. Nie jest to jednak prawdziwa miłość. Julia została w pewien sposób ukierunkowana przez Romea do myślenia, że to co jest między nimi to prawdziwe i nieskazitelne uczucie, które przetrwa do końca życia.

Łatwowierna dziewczyna jest tak zachwycona „zakłamanym kochasiem”, że nie zdaje sobie sprawy, iż Monteki może nie kierować się miłością tylko własnymi egoistycznymi pobudkami. Nie chce on być sam więc na siłę szuka miłości. W pewien sposób narzuca się bohaterce, która jednak jest zaślepiona i tego nie dostrzega. Julia daje się uwieść i nabrać na czułe słówka, które jej schlebiają, a których Romeo nie szczędzi, jak typowy Don Juan. Warto wspomnieć też, że to Julia pierwsza wychodzi do Romea z propozycją małżeństwa.

Mimo, że nawet go nie zna, nic o nim nie wie, ani nie może go zaufać, podejmuje zgubną dla niej w konsekwencjach decyzję. Julia popełnia samobójstwo, gdy ma jeszcze wszystko przed sobą, całe życie no i oczywiście prawdziwą miłość. Mimo wszystko uważam, że Julia jest ciekawą bohaterką. Jest co prawda naiwna i bezmyślna, gdyż całe swoje życie, swój los złożyła na ręce człowieka, który nawet nie był tego wart, ale dzięki jej doświadczeniom i przeżyciom my możemy się uczyć na błędach, które popełniła, na decyzjach, których w gruncie rzeczy nigdy nie powinna podjąć.

Dodaj swoją odpowiedź
Język polski

Charakterystyka Romea.

Romeo był jednym z głównych bohaterów dramatu pt. „Romeo i Julia”, autorstwa znanego angielskiego pisarza – Williama Szekspira. Ten niespełna dwudziestoletni młodzieniec należał do znanego i poważanego rodu Montekich, który od dawna ...