Zamieść w zeszycie słowa kolędy o treści patriotycznej związanej z najnowszą historią polski Potrzebne na teraz!!! Z góry dziękuje

W dzień Bożego NarodzeniaRadość serca rozpłomienia,Że w armatnim huku, dymie,Zmartwychwstaje Polski imię,Polski imię!Rok już drugi na placówce,Wciąż w wojennej my wędrówce.Poprzez krwawą dolę, blizny,Spieszmy do wolnej Ojczyzny,Do Ojczyzny!Już za nami Ziemia-Matka,Przeszliśmy ją do ostatka.Krwią na kresach wyznaczyliNowa Polskę, bracia mili,Bracia mili!Pastuszkowie Boże DziecięOznajmili hen po świecie.Przez Legionów pacholętaZwiastowana Wolność święta,Wolność święta!Przez legiońskie szare dzieciWokół z wichrem sława leci.Szabli błyskiem wszem ogłasza:Z grobu wstaje Polska nasza!Polska nasza!