Cztery czekolady i cztery batony kosztują razem 12 złotych. Dwie takie czekolady sześć batonów kosztuje 9 złotych i 20 groszy. Co jest droższe: czekolada czy baton? O ile? PLIS NA JUTRO!!!!!!!!!!!!!!!!!! Błagam!

Cztery czekolady i cztery batony kosztują razem 12 złotych. Dwie takie czekolady sześć batonów kosztuje 9 złotych i 20 groszy. Co jest droższe: czekolada czy baton? O ile? PLIS NA JUTRO!!!!!!!!!!!!!!!!!! Błagam!
Odpowiedź

x - czekolada y - baton 4x + 4y = 12 2x + 6y = 9,20 / razy 2 4 x + 4y = 12 4x + 12 y = 18, 40 _____________________  - 8 y = - 6,40 / razy (-1) 8 y = 6, 40 / podzielić przez 8 y = 0,80 Podstawiamy : 4x + 4 razy 0,80 = 12 4x + 3,20 = 12 4x = 12 - 3, 40 4 x =  8,60 / podzielić przez 4 x =  2,15 x - y = 2,15 - 0,80 = 1, 35 Czekolada jest droższa o 1, 35 zł 

Dodaj swoją odpowiedź