1kg jablek 1kg sliwek 1kg pomidorow kosztuje razem 40 zl ,2kg jablek ,1kg sliwek ,1kg pomidorow kosztuje 48 zl a 1kg jablek 2kg sliwek 1kg pomidorow kosztuje 52zl .Ile kosztuje 1kg jablek 1kg sliwek 1kg pomidor

1kg jablek 1kg sliwek 1kg pomidorow kosztuje razem 40 zl ,2kg jablek ,1kg sliwek ,1kg pomidorow kosztuje 48 zl a 1kg jablek 2kg sliwek 1kg pomidorow kosztuje 52zl .Ile kosztuje 1kg jablek 1kg sliwek 1kg pomidor
Odpowiedź

48zł - 40zł= 8zł- tyle kosztuje jeden kg jabłek  52zł - 40zł= 12zł- tyle kosztuje jeden kg śliwek 8zł + 12zł=20 zł - tyle razem kosztuje 1 kg jabłek i 1 kg sliwek 40zł - 20 zł= 20zł- tyle kosztuje jeden kg pomidorów odp.1kg jabłek kosztuje 8 zł, 1 kg śliwek kosztuje 12 zł, a 1 kg pomidorów kosztuje 20 zł  licze na naj  =)

1kg jablek kosztuje 8zł, 1kg śliwek kosztuje 12zł, 1kg pomidorów kosztuje 20zl Wytlumaczenie 2 przykład-2kg jabłek 1kg śliwek 1kg pomidorów kosztowal 48zł czyli o 8 zł więcej niż 40zł  czyli juz wiemy ze 1kg jabłek kosztuje 8zł 3 przykład-1kg jabłek 2kg sliwek 1 kg pomidorów kosztuje 52zł czyli o 12zł wiecej niż 40zł czyli już wimy że 1 kg śliwek kosztuje 12zł. potem wystarczy obliczyć 1 przyklad 8zł + 12zł = 20, i 40zł - 20zł = 20zł czyli juz wimy że 1kg pomidorów kosztuje 20zł OBLICZENIA DLA 1 PRZYKŁADU : 8zł + 12zł + 20zł = 40zł (zgadza się z treścią zadania) OBLICZENIA DLA 2 PRZYKŁADU : 2 x 8 ( bo 2 kg czyli trzeba pomnożyć kwotę jabłek) = 16, 16zł + 12zł + 20zl = 48zł (zgadza się z treścią zadania) OBLICZENIA DLA 3 PRZYKŁADU ; 2 x 12 (bo 2kg czyli  trzeba pomnożyć kwotę śliwek) = 24, 8zł + 24zł + 20zł = 52zł (zgadza się z treścią zadania) PROSZE  : )  POLECAM SIE NA PRZYSZŁOŚĆ : )

Dodaj swoją odpowiedź