Zadania i warunki górników z książki pt. "Łysek z pokładu Idy".

Opowiadanie na temat: ?warunki i zadania górników w kopalni? na podstawie książki pt. ?Łysek z pokładu Idy?.
Na początku książki Łysek nie chciał wejść do windy i zjechać na dół, ponieważ myślę że mógł się spodziewać co go czeka.
W pokładzie Idy praca górników nie była łatwa, ponieważ stropy były nisko zamontowane i żadna lokomotywa nie mogła się tam zmieścić, dlatego zatrudniono tam Łyska.
Ludzie w pokładzie Idy pracowali bardzo daleko od pochylni, która wychodziła na przekop, a przekop prowadził już pod szyb, szyb zaś ? na powierzchnię. Około godziny trzeba było wędrować ciasnym gankiem od przekopu do miejsca gdzie rąbano węgiel. Kubok zaczepiał Łyskowi dwanaście wagoników. Kubok pracował od godziny siódmej rano do drugiej po południu, na drugi tydzień zaś od godziny trzeciej po południu aż do dziesiątej w nocy.
Moim zdaniem praca górników była i jest bardzo trudna. Muszą dużo pracować i wkładać do tej pracy wysiłek fizyczny. A poza tym zawsze zjeżdżając w dół do kopalni, nigdy nie mają pewności że stamtąd wyjdą.

Dodaj swoją odpowiedź