List Romea do Julii.

Mantua, 18 V 1596

Najdroższa!

Nie ma ani godziny, abym o Tobie nie myślał. Bardzo za Tobą tęsknię. Myślę, że los zastawił na Nas pułapkę. Jest to zapewne kara za to, że sprzeciwiliśmy się Naszym rodzinom. Może te spory powinny były trwać. Nie powinniśmy byli ingerować w sprawy Sił Wyższych. Lecz Kochana, nie chce rozpamiętywać Naszych złych dni. Chciałbym, abyś mi wybaczyła popełnione przeze mnie zbrodnie i abyśmy mogli zacząć planować Nasze wspólne życie.
Kiedy jechałem do Mantui zobaczyłem piękny domek. Myślę, że będzie on dla nas w sam raz. Nocą mogłyby spoglądać na Nas gwiazdy, które wyglądają tutaj, jak lustrzane odbicie Twoich pięknych oczu.
Kiedy byśmy spacerowali po łąkach wokół chatki nasze stopy muskałyby kwiaty delikatne, jak Twoje usta. Myślę, że spodobałoby Ci się tu.
ukochana! Nie potrafię przestać myśleć, jak pochopna byłam moja reakcja na wieść, że mój przyjaciel nie żyje. Bardzo mi z tym ciężko. Żałuję, że zabiłem Twojego krewnego. Może gdybym tego nie zrobił, moglibyśmy żyć razem w pięknej Weronie. Może nasze rody połączyłby tak mocny węzeł wzajemnej miłości, jaki połączył nasze serca.
Mantua jest pięknym miasteczkiem, lecz nigdy nie będzie tak wspaniała jak Werona. gdybyś Ty tu była wioska ta byłaby dla mnie najpiękniejszym miejscem na świecie.
Czasami myślę że mógłbym się zabić. Lecz wiem, że Ty czekasz na mnie i jesteś mi wierna. Tylko dzięki tej myśli nadal żyję.
Podczas drogi miałem wiele czasu na rozmyślania i doszedłem do wniosku, że należy powiedzieć rodzicom, o miłości, która Nas łączy. Wiem, że prędzej, czy później Twoi rodzice nakażą Ci wyjść za mąż a wtedy nie będzie można nic zrobić, nie będzie już możliwości powiedzenie im prawdy.
Kocham Cię i nigdy nie przestanę. Porzuć swój ród, pochodzenie i przyjedź do mnie! Nie! Nie jestem tego wart! Pozostań z rodziną i ułóż sobie życie na nowo. Nie! Nie rób tego! Nie przeżyłbym więcej nawet godziny, gdybym nie miał Ciebie.
Kochana! Wciąż mam przed oczami blask Twych oczu, są one dla mnie światłem w ciemnym świecie pełnym moich nieszczęść. Mam nadzieję, że nigdy nie zapomnę ich blasku.
Najdroższa Julio! Wiedz, że jestem gotowy, aby mnie zabito w Twoje Imię. Jednak zawsze będę żył nadzieją, że moim ostatnim widokiem, będzie Twoja twarz. Modlę się jednak, że zobaczymy się wcześniej.


Wiecznie oddany
Romeo

Dodaj swoją odpowiedź
Język polski

list romea do julii o tym jak bardzo za nią tęskini i jak bardzo ją kocha

list romea do julii o tym jak bardzo za nią tęskini i jak bardzo ją kocha...

Język polski

Gdy cie nie widzę... Napisz list Romea do Julii opisując w nim jego przeżycia wewnętrzne. Błagam was o pomoc daje naaaaaj <3 Potrzebuję na jutoo ;cc 

Gdy cie nie widzę... Napisz list Romea do Julii opisując w nim jego przeżycia wewnętrzne. Błagam was o pomoc daje naaaaaj <3 Potrzebuję na jutoo ;cc ...

Język polski

List Romea do Julii

Werona, 24 lipca 1854

Najukochańsza Julio!

Dopiero kilka godzin upłynęło od naszego rozstania, a wydaje mi się, jakby to była wieczność cała.
Kiedy tylko minąłem bramy naszego miasta, poczułem, że czynię coś ...

Język polski

List Romea Do Julii.

Werona 8.12.159...

Kochana Julio

Piszę do Ciebie ten list, ponieważ nie mogę się z Tobą spotkać, ze względu na waśnie pomiędzy naszymi rodami, a bardzo chcę wyznać Ci to co do Ciebie czuję.

Wiesz, że jestem w...

Język polski

List Romea do Julii.

Werona,.........

Droga Julio!

Piszę tan list aby wyrazić Ci na piśmie co do Ciebie czuję ponieważ nie mam odwagi powiedzieć Ci tego prosto w oczy.
To było na balu w Twoim domu. Zobaczyłem Cię wtedy pierwszy raz. Poc...

Język polski

List Romea do Julii.

Mantua, 8 maj 1595r.
Ukochana Julio!
Piszę do Ciebie ten list, ponieważ nie mogę się z Tobą spotkać. Dużo myślałem o naszym rozstaniu. Marzyłem o naszym wspólnym życiu i jakby ono wyglądało, gdyby nie istniały waśnie pomiędz...